Zde naleznete veškeré informace o činnosti online divize Magic Seven do roku 2011.

Nyní nás sledujte na www.magicseven.cz a na www.redakcni-system.cz.

Informační portál města Plzně - tvorba grafiky a XHTML šablon

zpět na výpis referencí

Internetové stránky města Plzně si zasloužily redesign. Pustili jsme se tedy do práce s velikým odhodláním a s jediným cílem: Vytvořit moderní design internetových stránek a jednotlivých portálů, a to s maximálním ohledem na přístupnost, použitelnost a zákonné požadavky pro www stránky. Druhou fází projektu bylo samotné vytvoření XHTML šablon.

Odkaz na projekt: www.plzen.eu

Zadání projektu

Před samotným zahájením tvorby kreativní a moderní grafické podoby internetových stránek jsme zpracovali precizní a hloubkové audity přístupnosti a použitelnosti. Zadání poté vycházelo částečně i z výše jmenovaných materiálů a velmi zjednodušeně bychom jej mohli shrnout jako vytvoření kompletní grafické podoby všech portálů, včetně jejich nakódování v XHTML.

Bylo zapotřebí vymyslet grafické sladění pro všechny portály a přitom je od sebe barevně odlišit. Zároveň dodržet veškerá pravidla pro tvorbu grafiky a publikování na internetu. A v neposlední řadě navrhnout takovou grafiku, která bude příjmená a líbivá pro oko návštěvníka a jednoduchá k užívání.

Další samostatnou fází projektu bylo samotné nakódování XHTML šablon. Tyto jsme vytvářeli v nejpřísnější normě XHTML Strict dle W3C a celkem bylo dodáno více jak 53 XHTML šablon ve třech jazykových mutacích. Přičemž ke každé šabloně jsme klientovi předali validační protokol, který potvrdil, že XHTML šablona úspěšně prošla validací W3C.

Přínosy projektu

Souhrn všech přínosů, které naše práce znamenala by byl velmi obsáhlý, nicméně alespoň bodově jej nastíníme. Je potřeba si však uvědomit, že na počátku vytvoření grafických návrhů jsme nejprve trávili mnoho času důkladnými analytickými pracemi, díky kterým jsme nalezli optimální uživatelský model portálu. Na základě tohoto modelu byla vytvořena grafická podoba desítek sekcí internetových stránek a odvozených portálů. Následovalo nakódování všech hlavních a specifických sekcí do XHTML Strict kódu.

 • Audit přístupnosti a použitelnosti původního webu
 • Návrh a doporučení pro tvorbu grafické podoby nových internetových stránek
 • Analýza optimálního rozčlenění sekcí nového webu
 • Tvorba grafických návrhů titulní stránky a odvozené stránky druhé úrovně
 • Grafické návrhy specifických sekcí a odvozených portálů pro deset obvodů a portál městské policie
 • Tvorba XHTML šablon titulní stránky, odvozených stránek a odvozených portálů

Realizace: 7/2008

náhled
náhled
náhled

Vedoucí projektu

 Josef Blovský - fotografie
Josef Blovský, Head of Strategy & Advertising

Je zkušený profesionál, na kterém klienti oceňují především jeho přístup, nadhled, orientaci v problému a schopnost případné problémy vyřešit.

Typ projektu:

 • Audit, analytické služby a studie
 • Kreativní design
Obor:
 • Veřejné / státní instituce
Typy prací:
 • Analytické práce
 • Kreativní strategie a grafické práce
 • Tvorba HTML a CSS

Spolupráce na projektu RadioFarda.com

Firemní portál a prezentace

Spolupráce na projektu RadioFarda.com

Pro významného klienta Rádio svobodná evropa/Radio svoboda jsme spolupracovali pro spuštění projektu internetového zpravodajského portálu pro země Blízkého východu. Projekt musel být zpracován ve velmi krátkém čase.