Zde naleznete veškeré informace o činnosti online divize Magic Seven do roku 2011.

Nyní nás sledujte na www.magicseven.cz a na www.redakcni-system.cz.

Základní škola waldorfská

Zahájení spolupráce: 6/2010

zpět na výpis klientů

Základní škola waldorfská v Jinonicích je školou s 1. - 9. postupným ročníkem. Vznikla z iniciativy rodičů organizovaných ve Spolku pro založení waldorfské školy v Praze díky podpoře MČ Prahy 5, která ji založila jako svou obecní školu, byť již od počátku školu navštěvují děti z celé Prahy a okolí. Své první prvňáčky přivítala ve školním roce 1992/1993. Děkujeme všem učitelům, rodičům, přátelům, MČ Praha 5 a všem našim sponzorům za jejich podporu!

logo

Za vznikem naší waldorfské školy stojí hlavně úsilí rodičů a přátel waldorfské pedagogiky, kterým byla v roce 1992 díky vstřícnosti Městské části Praha 5 poskytnuta budova bývalé školy v Praze Jinonicích. Podmínkou úřadu bylo, že rodiče sami zajistí a provedou její celkovou rekonstrukci. V budově, která 20 let sloužila jako sklad, musel „Spolek rodičů pro založení waldorfské školy“ zrekonstruovat téměř vše - odpady, rozvody vody a elektřiny, podlahy, omítky, stropy, komíny, kotelnu, postavit nové sociální zařízení, udělat rozvody teplé vody a topení a mnoho dalšího. Sponzorské dary a půjčky stačily jen na nejnutnější odborné práce, vše ostatní dělali rodiče - v odpoledních hodinách, víkendech a o prázdninách.
Oficiální činnost byla zahájena 1. září 1992 otevřením jedné třídy prvního ročníku, která strávila školní rok v pronajaté místnosti nedaleké sokolovny. Každý další rok se škola rozrůstala o novou první třídu, takže ve školním roce 2000/2001 byl dovršen její postupný růst v úplnou základní školu s devíti ročníky.
Rekonstrukce prostor postupně pokračovala i v dalších letech, ve školním roce 1997/1998 však již byly kapacity budovy (1. – 5. ročník) vyčerpány, podařilo se nám však získat další prostory v pavilonu na návrší, vzdáleném asi 300 metrů od školy. Své místo zde po postupných úpravách nalezly další 4 třídy (6. - 9.ročník).
Pedagogický duch působil v Jinonicích střídavě již od 19.století. Hlavní budova školy byla postavená patronem a majitelem Jinonic a Butovic knížetem ze Schwarzenbergu v roce 1836 a fungovala zde klasická vesnická jednotřídka (běžná základní škola). Odměnou všem, kteří se v devadesátých letech minulého století zasloužili o navrácení žáků do těchto prostor, je škola s klidným, harmonickým okolím. Její poloha v tiché zástavbě rodinných domů na okraji Prahy, nedaleko rozsáhlé přírodní rezervace Prokopské údolí, nabízí řadu půvabných míst pro výuku, vycházky i odpočinek.  

Projekty klienta

iStavitel - najděte si dodavatele pro vaši stavbu nebo rekonstrukci!

Firemní portál a prezentace, IT projekty / vývoj SW na zakázku, Kreativní design, Marketingová strategie a poradenství, Multimédia (animace, audio, video, 3D vizualizace, hry), Reklamní kampaně

iStavitel - najděte si dodavatele pro vaši stavbu nebo rekonstrukci!

iSTAVITEL.CZ je moderní internetový portál o stavbě, rekonstrukci a bydlení. Jeho cílem je nabídnout komplexní informace o stavebních materiálech, postupech a legislativě prostřednictvím odborných článků, diskusí a katalogu firem z oblasti stavebnictví. Díky provázanosti jednotlivých sekcí portálu umožňuje přímé propojení poptávky s nabídkou v rámci oboru stavebnictví.